Fiat Tour

Fiatem 126 p przez Rubinkowo pierwsze, drugie, trzecie.

Zapraszamy na wycieczkę kultowym Fiatem 126p po toruńskich blokowiskach. Przeniesiemy Was w czasie do lat 70-tych ubiegłego wieku i pokręcimy po dzielnicy Rubinkowo.

FiatTour Toruń
Fot. Małgorzata Replińska

Pokażemy pejzaż mieszkaniowy socjalistycznego budownictwa mieszkaniowego i zastanowimy się czy blokowiska to tylko nuda, monotonia i przewidywalność. Zwrócimy uwagę na to, czego współcześni deweloperzy mogliby nauczyć się o planowaniu przestrzennym od urbanistów z poprzedniej epoki. W czasie wycieczki zobaczymy liczne murale lokalnych artystów. Wśród nich nie zabraknie ulicznej sztuki spod ręki Andrzeja Poprostu. Na balkonach poszukamy wizualnych absurdów, a z głośników radia Fiata 126p popłyną dźwięki toruńskich kapel. Będzie można posłuchać hitów najbardziej popularnych zespołów takich jak Republika, Kobronocka, czy Sofa oraz mniej znanych tych, których znają tylko lokalesi.

Program:

Miejsce zbiórki: Dworzec Miasto, Plac 18 stycznia 4 

Termin: zbierz grupę 3-4 osobową i zadzwoń do nas aby zarezerwować termin, tel. 882 049 682

Czas trwania: 2,5 h 

Trasa: stare zakłady Apator, Elana, ul. Rydygiera, cmentarz przy ul. Rydgiera 21, murale przy ul. Konstytucji 2 Maja, Malinowskiego, Teligi, Wyszyńskiego, kościół świętego Maksymiliana Kolbego w Toruniu, Spacer nad Strugą Toruńską (Bacha)

Cena:

  • 40 zł od osoby przy udziale 3 osób
  • 60 zł od osoby przy udziale 2 osób

Maksymalna ilość osób: trzy Fiatem 126 p, cztery Polonezem.

Miejsce zbiór zaznaczone zostało na mapie poniżej. Parking przy Dworcu Miasto, przy Placu 18 Stycznia 4 w Toruniu.

(Visited 45 times, 1 visits today)