Street Art Tour

Poznaj historię miasta i jej mieszkańców zapisaną na murach i przekonaj się, że Toruń to nie tylko gotyk na dotyk. W czasie Street Art Tour pokażemy Ci murale stworzone przez lokalnych oraz gościnnych artystów. Wśród nich nie zabraknie ulicznej sztuki spod ręki Andrzeja Poprostu, a także przyjezdnych artystów, którzy na murach miast pozostawili ślad po swojej wizycie w Toruniu. Zabierzemy Was w miejsca i podwórka, gdzie trudno trafić samemu. 

Dzięki Street Art Tour poznasz historię miasta i jej mieszkańców oraz przekonasz się, że ulica wie swoje. Graffiti w prosty i bezpośredni sposób wyraża to co aktualnie mieszkańcom leży na sercu, co kochają, czego nienawidzą, z czym się nie zgadzają, a co uwielbiają. To doskonały sposób na poznanie autentycznej strony miasta. 

Na wycieczce poznamy historię dwóch rywalizujących ze sobą klubów sportowych Elana i Apator Toruń. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego kibice dwóch odległych dyscyplin – piłka nożna i żużel toczą ze sobą zacięty spór. 

Trasa prowadzić będzie od małych graficiarskich form poprzez wielkoformatowe ilustracje na budynkach. Nie zabraknie ciekawostek o dzielnicach, po których będziemy spacerować – modernistycznej zabudowie uniwersyteckiej, studenckich blokowisk, okazałych kamienic Bydgoskiego Przedmieścia i Wilhelmstadtu. 

Program

  • Miejsce zbiórki: Rektorat UMK, Ul. Jurija Gagarina 11 
  • Czas trwania: 2 godziny
  • Długość trasy: 5 km 
  • Trasa: od studenckiej dzielnicy znajdującej się w sąsiedztwie uniwersytetu poprzez piękne Bydgoskie Przedmieście, Bulwar Filadelfijski i Wilhelmstadt. 
  • W wycieczce mogą brać udział osoby poruszające się pieszo, rowerem lub hulajnogą. 
  • Udział w wycieczce jest bezpłatny, jeśli Wam się spodoba w podziękowaniu możecie zostawić napiwek.
(Visited 34 times, 1 visits today)